domov
kaj dogaja
tehnologije
monitoring
v medijih
poveži
dan odprtih vrat
zadnja novica
arhiv novic
3.2024
 Nekaj vaj pri predmetu Okoljski inženiring smo izvedli v Celici.
     

10.2023
  Ponovno ogled tehnologij s študenti več fakultet.
       

5.2023
  Ob koncu meseca smo gostili vse učence 9. razredov OŠ Trnovo. Radovedni kot vedno. Povabili smo jih tudi na poletno šolo strojništva. Morda pa se kdo prijavi.
       

2.2023
  Tokrat še zadnja generacija študentov predmeta OVE na ogledu tehnologij v Celici.
       


10.2022
  Tako kot vsako leto veliko skupin študentov ob začetku študijskega leta.
       

9.2020
  Posodobili bomo merilni sistem Celice za kvalitetnejšo izvedbo laboratorijskih vaj. Celica bo dobila tudi solarni toplotni hladilni sistem.
       

18.9.2019
  Obiskali so nas naši vsakoletni redni gostje - dijaki SGGOŠ programa okoljevarstveni tehnik.
       

8.2019
  Obnovili in polepšali smo fasado Celice.  Pospravili smo tudi naš vertikalni vrt. Z njim letos res nismo imeli sreče - ne najbolje izbrane sadike ter suša so poskrbele za dokaj klavrno podobo.
       

11.4.2019
  Uvodna vaja pri predmetu Obnovljivi viri energije je tradicionalno ogled Celice. Letošnji projekt študentov bo nZEB enodružinska hiša.
       

14.12.2018
  Voda v Celici je še vedno zdravstveno ustrezna. Preverili so jo študenti Zdravstvene fakultete, v sklopu vaj pri predmetu Tehnologija in tehnika pitnih in odpadnih voda.
       

10.2018
  Cel mesec živahnega dogajanja in spoznavanja s tehnologijami OVE. Naši študentje s treh fakultet ter ERASMUS+ študentje.
       

23.3.2018
  Naši redni obikovalci - dijaki SGGOŠ programa okoljevarstveni tehnik. O obisku poročajo tudi na spletni strani šole. (www)
       

13.3.2018
  Za uvod v vaje in predmet Obnovljivi viri energije smo bili s študenti na ogledu Celice. Njihov letošnji projekt pri predmetu bo nZEB glamping hiška.

    

6.12.2017
  Tudi letos so študenti 3. letnika Zdravstvene fakultete, smeri Sanitarno inženirstvo, del laboratorijskih vaj opravili v Celici. Odvzeli so vzorce vode v zalogovniku in na iztočnih mestih za mikrobiološko analizo. Rezultatinalize so podobni lanskoletnim.
       

12.10.2017
  Študenti predmeta Obnovljivi viri energije in Tehnologija inštalacij, ter Erasmus študenti so uvodoma spoznali tehnologije in sisteme, ki jih imamo v Celici. Skupno to pomeni 150+ študentov strojništva in arhitekture.

    

21.9.2017
  Na medenih tednih v Ljubljani...v planu pa tudi obisk samozadostne Celice. Le kakšno stavbo si želita zgraditi? Upamo, da sta poleg prijetnega druženja dobila tudi koristne informacije.
 

15.9.2017
  V okviru obiska več laboratorijev Fakultete za strojništvo, si je gostja Tuula Löytty iz Lahti University of Applied Sciences iz Finske ogledala tudi Celico, ki je del našega laboratorija. Med trajnostnimi tehnologijami, jo je še posebej zanimala zelena strehe Celice. Pohvalila je tudi naš Virtualni laboratorij. Ker je ob obisku deževalo, smo pogovor nadaljevali v prijetnem ambientu.
    

12.7.2017
  V okviru projekta 'Gnezdo', pri katerem sodelujemo, smo na Celico namestili merilno postajo za merjenje kakovosti zraka, toplotnega ugodja in drugih okoljskih parametrov v mestu.
Kakšni so trenutni kazalniki na lokaciji Celice in na preostalih mestih v Ljubljani ter več o projektu Gnezdo najdete na spletni strani projekta: www.projektgnezdo.si
          

26.5.2017
  Celica ima zeleno streho sistema Urbanscape (www). Postavili smo jo ob pomoči strokovnjaka podjetja Knauf Insulation iz Škofje Loke. Na obstoječo streho smo najprej namestili obrobo. Nato smo položili drenažni sistem ter na njega substrat Green Roll iz mineralnih vlaken, ki ima izvrstno sposobnost zadrževanja vode. Na koncu smo še skrbno položili vegetacijsko preprogo Sedum-mix ter streho zalili.
       

19.5.2017
  Jagode so se vrnile in že cvetijo. Naslednji teden, v petek 26. maja, bo Celica dobila novo streho in sicer zeleno streho Urbanscape.
Vabljeni vsi, ki vas zanima kako poteka izvedba zelene strehe.
       

21.2.2017
  Ponovno so na ogled Celice prišli dijaki SGGOŠ programa okoljevarstveni tehnik. Letos prvič pride tudi skupina dijakov smeri Gradbeni tehnik.
       

10.1.2017
  Projekt Virtualnega laboratorija uspešno deluje. Tako redni kot tudi ERASMUS študentje pri predmetu Obnovljivi viri energije so izvedli pripravljene eksperimentalne vaje z oddaljenim dostopom. Eksperimenti bodo še nadgrajeni za naslednje generacije študentov.
       

21.11.2016
  Študenti 3. letnika Zdravstvene fakultete, smeri Sanitarno inženirstvo, so del laboratorijskih vaj opravili v Celici. V treh skupinah so odvzeli vzorce vode v zalogovniku in na iztočnem mestu v kuhinji za mikrobiološko analizo. Rezultati analiz so pokazali kako uspešno vgrajeni filtri zadržijo bakterije, ki so prisotne v vodi v zalogovniku deževnice.
       

28.10.2016
  Zadnja skupina oktobra je bila skupina ERASMUS študentov Fakultete za strojništvo in Fakultete za arhitekturo.
V naslednjih mesecih se bodo študentje še vrnili v Celico (fizično in navidezno), saj bo zaživel Virtalni laboratorij.
       

11.10.2016
  Del uvodnega predavanja predmeta Obnovljivi viri energije oziroma prva vaja predmeta Tehnologija inštalacij je bil ogled Celice in predstavitev tehnologij in vgrajenih sistemov. To pomeni živahen teden in 150+ študentov strojništva in arhitekture...

    

28.9.2016
  Delovna akcija. Osvežili smo barvo lesene fasade, zamenjali pano s partnerji projekta (dodali smo nove partnerje, ki so se nam pridružili letos) ter izvedli še nekaj drobnih popravkov.

       

avg.2016
  V poletnem času smo bili aktivni! Celico smo nadgradili z eksperimentalno platformo za študente z oddaljenim dostopom – VirtualLAB. Virtualni laboratorij VirtualLAB smo razvili v sodelovanju z laboratorijem MakerLab na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (www.maker.si).
VirtualLAB je zasnovan tako, da študentom omogoča oddaljeno upravljanje eksperimentalnih prog v celici ter dostop do eksperimentalnih podatkov v oblaku. Poleg prenosa podatkov je mogoče vse merjene veličine spremljati v realnem času preko grafičnega vmesnika.

      

8.jun.2016
  Obiskala nas je manjša skupina učencev iz OŠ Božidarja Jakca, ki obiskujejo izbirni predmet Okoljska vzgoja. Dobro poznavanje teme, veliko vprašanj in idej, prijetno druženje... pa premalo pobranih jagod. Upam, da se srečamo vsako leto.

     


apr.2016
  V marcu in aprilu so nekaj vaj v Celici opravili študentje Fakultete za strojništvo, Zdravstvene fakultete in Fakultete za arhitekturo (Erasmus).

      


2.mar.2016
  Na ogledu tehnologij je bila večja skupina dijakov SGGOŠ program Okoljevarstveni tehnik.

      


20.okt.2015
  Na ogledu tehnologij je bila nova skupina dijakov iz Vegove. Tako kot vedno s kar nekaj znanja in vprašanj.

      


20.maj 2015
  Ponovno so nas obiskali dijaki iz ERSŠG iz Vegove ulice.

      


12.maj 2015
  Obiskali so nas dijaki štirih razredov Sredje strojne šole na Aškerčevi. Imajo veliko znanja in še več vprašanj.

      


8.maj 2015
  Obiskali so nas dijaki iz Vegove. Upamo, da do konca šolskega leta pride še kakšen razred.

    


10.mar.2015
  Študenti, ki v okviru programa Po kreativni poti do znanja, sodelujejo pri projektu Oblikovanje konceptualne zasnove vzorčne pametne stavbe v okviru testnega prostora MIC Nova Gorica so si ogledali Celico in vgrajene tehnologije.

    


4.dec.2014
  Na ogled Celice je prišla ekipa, ki v Slovenski Istri ustvarja projekt Trajnostni park Istra. Več o projektu lahko izveste na spletni strani projekta.
    


4.nov.2014
  Celico so obiskali dijaki tretjega letnika SGGOŠ, smer okoljevarstveni tehnik.

    


15.sep. 2014
  Na ogled tehnologij v Celici so prišli člani Odbora za varstvo okolja MOL. Po predstavitvi smo odšli še na Oddelek za lesarstvo BF, kjer smo si ogledali kako preskušajo trajnost lesa.

      


17.jun. 2014
  V okviru delovnega sestanka projekta OIKONET, ki je potekal v LOTZ na Fakulteti za strojništvo, so si udeleženci ogledali Celico. Tudi Celica je rezultat multidisciplinarnega dela.

      


16.jun. 2014
  Gostili smo 6 A, B in C razred OŠ Trnovo. Obiskali so nas v okviru Tehničnega dneva, ki je potekal na šoli. Vprašanj je bilo kar veliko in vsa so bila tehtna. Koliko je temperatura v cevi vakuumskega kolektorja pri oblačnem vremenu pa ni uganil nihče. Kar se obiska tiče so najkrajšo seveda potegnile jagode.

      


31.maj 2014
  Celico si je ogledala skupina osnovnošolcev iz Ilirske Bistrice, ki na svoji šoli obiskujejo krožek o obnovljivih virih energije in učinkoviti rabi energije, kar se je poznalo pri poznavanju tehnologij, ki so vgrajene v Celici. Morda smo katerega izmed učencev tudi navdušili za poletno šolo strojništva.

    


21.maj 2014
  Na ogled Celice je prišla skupina najboljših dijakov gradbenih šol, udeležencev tekmovanja v Gradbeni mehaniki ter njihovi mentorji. Pred tem so bili na ogledu laboratorijev FGG. Upamo, da nas v naslednjem šolskem letu obišče kakšna nova skupina dijakov iz teh šol.

      


11.apr. 2014
  Spomladansko obdobje ur odprtih vrat Celice smo začeli z obiskom skupine učencev Srednje poklicne in strokovne šole Bežigrad.

      


31.dec. 2013
  Leto smo zaključili z obiskom g. Larsa Langa iz Kolna, kjer imajo zelo podoben projekt energijsko samozadostnih mobilnih stavb.    >>projekt RACHEL

      


11.dec. 2013
  V okviru BEST dnevov tehnike in naravoslovja je skupina študentov različnih fakultet prišla na ogled in predstavitev tehnologij, ki so vgrajene v Celico.

      


5.dec. 2013
  V Ljubljani je potekal ''kick off meeting'' ekspertne skupine IEA_ECES, ki ga je organizirala Fakulteta za strojništvo. Ekspertna skupina je prišla tudi na predstavitev in ogled Celice. Poleg SmartMonitor-ja so eksperte pritegnile rešitve shranjevanja energije v fazno spremenljivih snoveh.

      


2.dec. 2013
  V okviru tedna Univerze v Ljubljani organiziramo uro odprtih vrat, ki bo v četrtek 5. decembra ob 13. uri. Vabljeni.

       


21.nov. 2013
  Na ogled Celice je prišla skupina 40 dijakov 4. letnika Tehniške gimnazije iz Krškega. Kljub nagajivemu vremenu smo speljali predviden program predstavitve.

       


17.nov. 2013
  V okviru projekta Skoraj ničenergijske hiše smo imeli 8 vodenih ogledov Celice. Vse skupaj ponovimo naslednje leto. O projektu: 0energijskehise.si

     


22.okt. 2013
  V okviru projekta Skoraj ničenergijske hiše lahko obiščete Celico tudi v času vseevropskih dnevov odprtih vrat sodobnih energijsko varčnih stavb.Predstavljene bodo tehnologije in praktične izkušnje s področja gradnje, prenove in uporabe skoraj ničenergijskih stavb. Več o projektu in prijave za obisk stavb najdete na spletni strani projekta: 0energijskehise.si

     


3.okt. 2013
  Obiskala nas je skupina mednarodnih strokovnjakov, ki v okviru IEA SHC Task 42-29: Compact Thermal Energy Storage raziskuje in razvija nove materiale za shranjevanje energije. V Ljubljani so imeli delavni sestanek skupine na Kemijskem inštitutu.

     


13.sep. 2013
  Udeleženci izobraževanja srednješolskih profesorjev, ki je potekalo v Naklem, so obiskali Celico. Jagod na žalost niso poskusili, saj jih je v dopoldanskih urah prehitel ''vrec na obisku''.

     


18.jul. 2013
  Ob koncu BEST tečaja v Ljubljani z naslovom The Game of Wood nas je obiskala skupina približno 30 študentov iz cele Evrope. Ogledali so si Celico in tehnologije ter tudi poskusili jagode.

    


5.jul. 2013
  Na ogled Celice je prišla skupina otrok, ki obiskujejo počitniško varstvo v trnovski župniji. Prijetno sta nas presenetila njihova vedoželjnost in znanje.

     


25.jun. 2013
  Študentki arhitekture Andrea in  Polona sta projekt Celice predstavili na zaključni konferenci projekta IDES EDU v Maastrichtu na Nizozemskem.

   


20.jun. 2013
  Med primeri dobrih praks projekta Nacionalna energetska pot je tudi Samozadostna bivalna celica. Več informacij o projektu in ostalih primerih dobrih praks najdete na spletni strani NEP

   


12.jun. 2013
  V okviru projekta Slovenija znižuje CO2 je na Fakulteti za strojništvo potekal posvet z naslovom Energetska sanacija: dobre prakse v lokalnih skupnostih. Z udeleženci posveta smo si tudi ogledali Celico.

   


5.jun. 2013
  Celico je obiskala skupina dijakov Srednje šole za gradbeništvo in varovanje okolja iz Celja. Tudi pri njih dijaki sodelujejo pri gradnji vzorčnega nizkoenergijskega objekta.

   


27.maj. 2013
  Pregrevanje solarnega ogrevalnega sistema bomo letos reševali z vertikalnim vrtom, ki senči sprejemnike sončne energije. V korita smo posadili jagode in sedaj komaj čakamo pridelek.

   


6.maj. 2013
  Končno pomlad. Ura odprtih vrat ponovno vsak četrtek od 16. do 17. ure. Vabljeni.

   


25.apr. 2013
  Skupini študentov iz Kolna čestitamo za nagrado žirije na natečaju Trimo urban crash. Novembra so obiskali Celico in si ogledali naše rešitve samooskrbe z energijo in vodo.

   


17.apr. 2013
  Dijaki Gimnazije Vič so v okviru seminarske naloge naredili tudi spletno stran. Kaj so delali najdete na povezavi Galerija in Poskusi. > spletna stran

   


29.mar. 2013
  Študent Dejan Brozovič je zagovarjal diplomsko nalogo z naslovom Razvoj vmesnika za prikaz energetskih kazalnikov zgradb. Nekaj dni pred njim je diplomiral tudi Matej Pahor z nalogo Parametrični model rabe toplote v stavbah.

   


18.mar. 2013
  Dijaki Gimnazije Vič so naredili mikrobiološko analizo vode v Celici. Na rezultate še čakamo.

   


11.feb. 2013
  Prva gosta Celice. Zjutraj ju je pričakal sveže zapadli sneg.
Več v medijih oziroma marčevski reviji Hiše.

 


7.feb. 2013
  Študentka Fakultete za arhitekturo Aleksandra Šmajdek je na OŠ Loka v Črnomlju predstavila trajnostno arhitekturo in projekt Samozadostne bivalne celice pri katerem je sodelovala. Predstavitev je potekala v sklopu izbirnih predmetov Okoljska vzgoja, Raziskujem domači kraj in Življenje človeka na zemlji. Hkrati je predstavitev služila kot priprava na prihajajoče Geografsko tekmovanje, katerega letošnja tema je Trajnostna raba energije. Za organizacijo sta poskrbeli mentorici učencev, učiteljici Alenka Mravinec in Helena Željko.

 


1.feb. 2013
  Seminarska naloga dijakov 2. letnika Gimnazije Vič bo vsebovala več praktičnih vsebin. Najbolj zanimiva je bila seveda 'resna' in 'manj resna' termogafija Celice. Poleg tega so dijaki pomagali postaviti merilno progo za meritev toplotne prehodnosti zidu v kopalnici. Rezultate meritev bodo primerjali z izračunom, ki ga že poznajo iz Fizike. V izdelavi je tudi že spletna stran seminarske naloge.

 


31.jan. 2013
  Predstavitev Celice smo pripravili za skupino iz podjetja Adria Mobil. Največ zanimanja so bili deležni energijska samozadostnost in inovativne tehnologije, ki so vgrajene v Celici.

 


10.jan. 2013
  Na Fakulteti za strojništvo smo organizirali sestanek partnerjev projekta IDES-EDU. V okviru sestanka so si partnerji tudi v živo ogledali rezultat tega projekta. Več o projektu: > IDES_EDU

 


21.dec. 2012
  V okviru projekta IDES-EDU je organizirano študentsko tekmovanje skoraj nič energijskih stavb, ki se bo zaključilo junija 2013 v Maastrichtu (NL). Na tekmovanju bo predstavljena tudi Celica. Predstavitev ostalih projektov si lahko ogledate na domači strani projekta > www.ides-edu.eu > Student.

 


6.dec. 2012
  V okviru dogodkov ob Tednu univerze 2012 smo organizirali Dan odprtih vrat Celice. Zaradi protesta UL smo začeli ob 11. uri, uro kasneje kot je bilo sprva predvideno.

 


30.nov. 2012
  Še ena skupina študentov, ki sodeluje na mednarodnem natečaju Trimo Urban Crash je obiskala Celico. Tokrat so to bili študentje iz praške akademije Academy of Arts, Architecture and Design. Skupina je štela nekaj manj kot 20 študentov.

 


21.nov. 2012
  Prof. Sašo Medved je projekt Celice predstavil v oddaji Dobra ura na prvem programu TV Slovenija. Pri predstavitvi se mu je v oddaji pridružil Klemen Kropar, študent FA.
Oddajo si lahko ogledate na strani: > v medijih  > tv/video.

 


21.nov. 2012
  Na mednarodnem natečaju Trimo Urban Crash sodeluje tudi kar nekaj naših študentov Fakultete za Arhitekturo. Tako kot njihovi kolegi iz Kölna so v Celici iskali rešitve za doseganje samooskrbe z energijo in vodo.

 


14.nov. 2012
  Obiskala nas je prva skupina dijakov 2. letnika Srednje gradbene, geodetske in okoljevarstvene šole Ljubljana. Z zanimanjem so spremljali predstavitev tehnologij in Celice, imeli so tudi veliko vprašanj.
V naslednjem tednu nas obiščeta še dve skupini dijakov 2. in 4. letnika.

 


30.okt. 2012
  Skupina štirih dijakov 2. letnika Gimnazije Vič si je za seminarsko nalogo izbrala temo Samozadostna bivalna celica. Celico so spoznali na spletu, v živo pa so jo obiskali v času jesenskih počitnic. Po počitnicah bodo z mentorji - učitelji fizike, kemije, biologije in informatike določili vsebino seminarske naloge ter eksperimentalne naloge, ki jih bodo izvedli v Celici.

Po napornem ogledu Celice so jo menda mahnili v Atlantis.

 


22.okt. 2012
  Celico je obiskala skupina 15 študentov in profesorjev Fachhochschule Koln, Fakultat fur Architektur, ki sodeluje na mednarodnem natečaju Trimo Urban Crash.

 


9. okt. 2012
  Novo študijsko leto! Celico so si ogledali študenti Fakultete za strojništvo, ki poslušajo predmet Obnovljivi viri energije ter ERASMUS študenti Fakultete za strojništvo in Fakultete za arhitekturo.

 


17.sep. 2012
  Predstavitev Celice in projekta na mednarodnem obrtnem sejmu MOS 2012, v okviru strokovnih predavanj Kakovostna energetska obnova zgradb.

 


10. sep. 2012
  Pri delu v Celici nas je presenetila skupina nadobudnih malčkov iz vrtca Trnovo. Radovedno so si ogledali vse prostore Celice. Najbolj zanimiva je bila kopalnica in seveda zložljiva kino stola v bivalnem prostoru.



4. sep. 2012
  Prva rekonstrukcija celice: Vgradnja treh filtrov za čiščenje deževnice (fini filter, ogleni filter,mikrobiološki filter) zagotavlja, da deževnica ustreza sanitarnim zahtevam za pitno vodo.

 


10. jul. 2012
  Od 15. julija do 20. avgusta smo na dopustu. Ura odprtih vrat od 23. avgusta dalje, vsak četrtek med 16. in 17. uro.

 


6. jul. 2012
  Na prvi "Uri odprtih vrat" je bilo skoraj trideset udeležencev. V naslednjih dveh tednih je bilo zanimanje enako!

 


2. jul. 2012
  Do sedaj že več kot 30 predstavitev Celice v medijih. Več o tem: >v medijih

 


28. jun. 2012
  Študenti in sodelavci Zdravstvene fakultete so vzeli vzorce vode v zbiralniku deževnice in na izpustni ter opravili mikrobiološko analizo. Več o tem: > monitoring > poročila.


 


20. jun. 2012
  Celico sta si ogledali prvi dve organizirani skupini. Učenci OŠ Trnovo so si pod vodstvom g. Benjamina Kocutarja ogledali Celico. Najbolj zanimivo je bilo kuhanje jajc v vakuumskem solarnem kuhalniku. Tako kot doma traja 10 minut.

 


18. jun. 2012
  Otvoritev Celice in aktivnosti v dneh ob otvoritvi so potekale v okviru Evropskega tedna trajnostne energetike. Širom po Evropi je bilo organiziranih preko 990 dogodkov.

 


15. jun. 2012
  V petek 15. junija je bila uradna otvoritev Celice. Otvoritev je potekala kot dan odprtih vrat med 11. in 16. uro.

 


7. jun. 2012
  Dokončana je fasada Celice. Podjetje JUB je na Celici izvedel zaključne obdelave večine notranjih in zunanjih površin. Za fasado so uporabili JUBIZOL fasadni sistem. Kot zaključni sloj je uporabljen Unixil Cool, ki vsebuje IR selektivne pigmente za zmanjšanje pregrevanja Celice v poletnem obdobju.

 


6. jun. 2012
  Študenti Fakultete za arhitekturo so z meritvami preverili naravno osvetlitev v Celici. Na podlagi meritev osvetlitve na izbranih mestih v Celici so določili količnik dnevne svetlobe. Izmerjene vrednosti so primerjali z rezultati računalniškega orodja Daylight Visualizer podjetja Velux.
Več o tem: > monitoring > poročila.

     


12. maj 2012
  Na Celico smo namestili PV panele, obrobe strehe in žlebove ter leseno fasado.
 


11. maj 2012
  Celico smo s poligona v Srednjih Gameljnah prepeljali na lokacijo v parku ob Finžgarjevi ulici v Trnovem ter jo še isti dan sestavili.
Celica je razdeljena na pet enot, vsaka s svojo nalogo: bivalna enota; mansarda s fotovoltaičnim sistemom; sanitarna enota; energetska enota s hranilnikoma toplote in deževnice, baterijami fotonapetostnega sistema in sprejemniki sončne energije; ter streha energetske enote z vakuumskimi SSE toplozračnega ogrevalnega sistema.

 


3. apr. 2012
  Študentje Fakultete za strojništvo so izdelali študijo senčenja PV modulov za različne možna mesta postavitve Celice v parku v Trnovem. Razmere v parku so preverili s pomočjo naprednih orodij za pametne telefone (SunSeeker). Razdalje in višine ovir so preverili na različne načine ... Diagrami sončnih poti z vrisanimi ovirami so pokazali optimalno lokacijo za postavitev Celice ob sprehajalni poti v parku.

 


22. mar. 2012
  Sodelavci podjetja TITAN predstavijo sistem podnega ogrevanja Uponor. S skupino študentov vgradimo ploskovno ogrevanje na tleh in steni bivalne enote.

   


8. feb. 2012
  Kulturni praznik, nekaj malega bomo dopoldan še postorili na Celici. Najhladnejši dan v času gradnje. Dobro, da je Celica že toplotno izolirana. Takrat še ne vemo, ampak na dan ko bomo Celico postavili v trnovskem parku bo temperatura točno 50°C višja!

 


10. jan. 2012
  Študentje Fakultete za arhitekturo, ki sodelujejo pri projektu Celice, tedensko beležijo dogajanje na blogu. Blog si lahko ogledate na: http://selfsufficientcell.wordpress.com/

 


25. nov. 2011
  Podjetje Gašper je izvedlo vgradnjo stavbnega pohištva. Vgrajena okna in vrata izpolnjujejo zahteve za pasivne stavbe. Vgrajena so bila v skladu z RAL smernicami za vgradnjo. Vgradnjo so spremljali tudi študenti Fakultete za arhitekturo in Fakultete za strojništvo, za katere je bilo organizirano tudi izobraževanje o pravilni vgradnji stavbnega pohištva.

 


14. nov. 2011
  Sodelavci KnaufInsulation predstavijo kosmičeno toplotno izolacijo iz kamene volne in način vpihovanja v gradbene konstrukcije. Del zunanjega zidu v kopalnici je izoliran v nekaj minutah.

 


5. nov. 2011
  Prvo srečanje s partnerji projekta in mediji. Predstavitev delovanja kompostirnega stranišča, ki ga prispeva podjetje Ekorim. Predstavitev pritegne pozornost vseh.

 


28. okt. 2011
  Prve gradbene konstrukcije so že toplotno izolirane. Študentje sedaj zagotovo poznajo pravilno vgradnjo parne ovire ...

 


21. okt. 2011
  Gradnja Celice se prične. Prvi leseni nosilci za sanitarno enoto so izdelani. V naslednjih mesecih bomo skupaj s študenti na poligonu podjetja SEVERLES d.o.o. v Srednjih Gameljnah vsak konec tedna. Verjetno vse do konca leta (hm, hm, ...)
Pri gradnji sodelujejo študentje Fakultete za arhitekturo: Aleksandra Šmajdek, Ana Bilobrk, Ana Golmajer, Ana Simčič, Andrea Hlastec, Dea Gombač, Igor Hovnik, Janez Grošelj, Klemen Kropar, Laura Mercina, Lina Skrinjar, Maja Hrastar, Matic Kocjan, Mojca Simonič, Polona Senčar, Tjaša Plavec, Uroš Kogoj, Vera Fois in Vesna Vovk

   


1. okt. 2011
  Po načrtu arhitekturne zasnove, ki so ga izdelali študenti arhitekture, izdela Alenka Dervarič u.d.i.arh. načrt za izvedbo. Izračun statike izdela Gregor Gruden u.d.i.gr.

 


17. jun. 2011
  Delavnica o varstvu pri terenskem delu na Fakulteti za strojništvo. Kasneje vsi študenti uspešno opravijo izpit.

 


12. maj 2011
  Prvi skupni sestanek študentov na Fakulteti za arhitekturo. Predstavijo se prve ideje ...

 


4. nov. 2010
  Prvi sponzorji potrdijo sodelovanje ... KnaufInsulation, JUB, Sonnenkraft, Gorenje Solar. Zgleda, da projekt Samozadostne bivalne celice ne bo ostal le na papirju! Toda precej elementov in sistemov bomo še potrebovali. Predstavitev projekta se zato nadaljuje tudi pri drugih proizvajalcih ...
   


1. okt. 2010
  Novo akademsko leto. Projekt Samozadostna bivalna celica se prične. Študenti Fakultete za arhitekturo sestavijo skupino, ki bo v okviru predmetov Gradbena fizika in Tehnologije instalacij sodelovala pri projektu. Arhitekturno zasnovo Celice bodo izdelali v okviru seminarja, ki ga vodi asistent Igor Seljak u.d.i.arh. Pri tehnologijah učinkovite rabe energije in zasnovi sistemov za izkoriščanje naravnih virov bodo sodelovali s skupino študentov strojništva 3. letnika pri predmetu Obnovljivi viri energije.